Znáte desatero správné intimní hygieny?

Ať už příliš častá (více než dvakrát denně) nebo naopak nedostatečná hygiena, může narušit rovnováhu vaginální mikrobioty a podpořit výskyt patogenních zárodků odpovědných za infekci v podobě mykózy nebo výtoku. 

Ze stejných důvodů může používání agresivních mycích gelů a mýdel během osobní hygieny podporovat nerovnováhu v mikrobiotě a nepřímo i výskyt bakterií, které způsobují různé vaginální potíže jako je mykóza. 

Ani umělé materiály spodního prádla či příliš těsné oblečení nepomáhají vašim intimním partiím být "dole bez starosti". Zkuste raději biobavlnu a jiné přírodní materiály, volnější kalhoty, v létě sukně...

Správná hygiena

Hygiena je velmi důležitá, ale u intimní hygieny je potřeba najít tu správnou míru. Nadbytečná péče vede k nežádoucímu podráždění kůže a sliznice genitálu. Ve zdravé pochvě dospělých žen je hodnota pH mezi 4 a 5. Tím je kyselejší než pokožka, která má mírně kyselé pH v hodnotě 5,5.

Bezpečný a čistý sex

Nejen použití ochrany, ale také bezpečnost z hlediska hygieny - pošlete partnera nejprve do koupelny, než začne váš romantický večer. Na rychlovky bez umytých rukou raději zapomeňte.

Intimní péče během menstruace

V období menstruace je vhodné pravidelné sprchování. Koupání ve vaně se nedoporučuje, protože během menstruace je zvýšená náchylnost k infekcím. Při menstruaci je důležité měnit hygienické vložky každé 2 až 4 hodiny, tampóny každé 2-3 hodiny. Pro pocit komfortu a čistoty doporučujeme používat Saforelle Fresh mycí gel, vhodný právě v době periody protože neutralizuje pachy. Pokud používáte menstruační kalhotky, pak je měňte dle potřeby, v prvních dnech raději již po několika hodinách, ve slabších dnech periody vydrží až 12 hodin. 

Desatero správné intimní hygieny

1. Dejte přednost sprše před vanou

2. Zvolte výrobky osobní hygieny s vhodným pH jako jsou mycí gely Saforelle 

3. Nepoužívejte lubrikační gely, kondomy s příchutí atp.

4. Po použití toalety se otřete zepředu dozadu 

5. Po pohlavním styku se vždy umyjte/vysrchujte

6. Noste prádlo z vhodných materiálů (bavlna)

7. Neperte v agresivních čistidlech 

8. Při menstruaci dodržujte intervaly výměny vložek a tampónů

9. Ruce si myjte před i po použití toalety

10. Vyhýbejte se parfémovaným toaletním papírům či vlhčeným dětským ubrouskům (zvolte intimní ubrousky)