Jak se poprat s jarní únavou a proč vlastně vzniká? 

Jaro je konečně tady, celou zimu jsme se těšili, tak proč se cítíme tak unavení a bez energie? 

Je to jednoduché: Naše tělo je po dlouhé a náročné zimě jednoduše vyčerpané, celé 4 měsíce se snažilo být v teple a zůstat zdravé, čelilo špatnému počasí, chřipkovým virozám a také covidové nákaze. Není se tedy čemu divit, že když konečně může polevit, přijde na něj únava. 

Jak proti jarní únavě bojovat?

  1. Odpočívejte

Poslouchejte své tělo a dopřejte mu relax a odpočinek. Dbejte na dobrý spánek, ten je na únavu nejlepším lékem. Pokud můžete, dáchněte si i po obědě nebo během dne. Únavu rozhodně neřešte kávou nebo jinými povzbuzujícími nápoji, snažte se namísto toho vypít potřebné množství vody.

  1. Dobře se stravujte 

Zatímco v zimě jste jedli spíše vydatná a tučnější jídla, na jaře je ten správný čas metabolismu odlehčit. Naordinujte si lehká jídla s dostatkem zeleniny a ovoce a pokud se na to cítíte, můžete zkusit jarní detox. Vyčištěním organismu můžete tak do nového ročního období vstoupit lehčí a svěží. Do svého jídelníčku nadále zařazujeme potřebné vitamíny a případně také probiotika. 

  • Hýbejte se

Rozhýbejte zimou ztuhlé a možná trochu neforemné tělo. Sportujte během dne nebo nejlépe po ránu, dokud máte dostatek energie. Vytáhněte kolo nebo kolečkové brusle a běžte se nadechnout jarního vzduchu. Uvidíte, že se díky endorfinum budete cítit skvěle.

  • Dopřejte si relax

Po těžkém týdnu si dopřejte relaxační víkend, nebo víkend v přírodě. Odjeďte na wellness víkend nebo na chalupu a nic moc nedělejte. Načerpejte energii z přírody anebo z léčivých pramenů. A pokud se nikam nechystáte, dejte si alespoň vanu plnou Saforelle bublinek :)