Jak si nepokazit dovolenou aneb léto (dole) bez starosti pro mámu i dceru

Spousta žen má obavu z koupališť nebo bazénů, a to právě proto, že si domů celkem snadno mohou odnést nějaké gynekologické potíže… Teplá voda, mokré plavky a slunce jsou opravdu tak trochu hrozbou. Jak to tedy udělat, abyste byly celé léto dole bez starosti?

V létě dodržujte několik zásad intimní hygieny

  1. noste ideálně bavlněné spodní prádlo a prodyšné oblečení (hurá do šatů a sukní!) 

  2. dbejte o intimní hygienu a mějte vždy po ruce intimní ubrousky (klik fresh a ubrousky)

  3. po koupání v bazénu se vždy osprchujte (nebo alespoň otřete intimní partie ubrouskem)  

  4. z mokrých plavek se rychle převlékněte do suchého (dobrý důvod pořídit si plavky alespoň dvoje)

  5. pokud máte menstruaci a koupání v bazénu si nechcete odpustit, tampon po koupání vyměňte

  6. pokud máte menstruaci, vyměňujte v létě menstruační pomůcky (tampony a vložky) pravidelně a častěji 

  7. pokud si koupání při periodě raději odpustíte, zkuste menstruační kalhotky – vypadají téměř jako plavky, jsou z biobavlny a dýchají (narozdíl od vložek) 

  8. posilujte zdravou vaginální mikroflóru 

Intimní hygiena není jen o kosmetice

Jedná se o soubor správných návyků, které byste si měla co nejrychleji zautomatizovat, pokud se chcete vyvarovat diskomfortu v intimní oblasti. Není to o tom, že se budete mýt až příliš často a horlivě, naopak, méně je více – dejte přednost sprše před vanou a použijte vhodnou mycí péči


Menstruační kalhotky Saforelle

Podceňovanou chybou je špatná hygiena rukou (před i po toaletě), chybné utírání (správně je zepředu dozadu), ale také nechráněný, nebo nehygienický pohlavní styk. Pamatujte, že ovoce se také musí před konzumací umýt, nebojte se to říci svému partnerovi!

Dole bez starosti v každém věku

Pokud máte dcerku, neváhejte a naučte ji zásady správné intimní hygieny již v útlém věku i malé holčičky mohou postihnout gynekologické obtíž,  především v létě při hraní na pískovišti nebo v mokrých plavkách. Vysvětlete své dceři, včas a bez studu, proč je potřeba věnovat intimní oblasti speciální péči, krom toho mycí gel na intimní hygienu Saforelle Miss může dívka použít již od 2 let, a to k mytí celého těla.