1. Máj – sebelásky čas aneb mám se ráda 365 dní v roce 

Proč je sebeláska tak důležitá a proč se o ní v poslední době tolik mluví? Možná proto, že jsme na ni pod tlakem médií a módních trendů tak trochu zapomněli. Dokonalá těla z reklam a časopisů, tváře bez chyby, perfektní make-up... to vše je obrovský tlak, který nám ukazuje sice nereálnou, ale důvěryhodnou dokonalost, kterou chtě nechtě vnímáme. Dokonalost ale neexistuje a žena by se měla přijmout taková jaká je a nesrovnávat se s umělým prototypem perfektního vzhledu. Jak se ale naučit mít se ráda a jak se milovat po celý rok? 

Dokonalost neexistuje

Dokonalé tělo je takové tělo, ve kterém se VY cítíte dobře. Nenechte se zmást kráskami z katalogů velikosti 36, možná, že opravdu existují, ve většině případů se ale jedná o grafikem upravené fotografie, kde veškeré nedostatky vyhladil photoshop. Určitě jsou na světě i ženy, které díky genetice mají své tělo i ve středním věku štíhlé a pevné jako zamlada, nicméně jich je jen hrstka. Další, početnější skupinu tvoří krásky, které jejich tělo živí (modelky, herečky) a ty mu proto věnují prioritní péči. Hodiny cvičení, diety... a také VIP servis, který hollywoodským kráskám nakoupí, uklidí a postará se o jejich děti. 

Dbejte o sebe se zdravým rozumem

Tělo jako priorita je dost povrchní cíl, nemyslíte? Soustřeďme se raději na to, co nám dělá radost a radost může mít zcela jistě i velikost 40. Radost a štěstí se totiž na velikost neptá. Člověk by měl mít dostatek sebereflexe, aby si uvědomil, že krásné tělo nenosí štítek s velikostí, důležité je však aby tělo, ve kterém žijete, zůstalo zdravé. To je základ všeho.

Obezita je nemoc a je třeba si uvědomit, že tělo s velkou nadváhou nám nemusí dobře sloužit na věky. Dbejte o sebe tak, abyste se sobě líbila a abyste zároveň byla zdravá. 

Najděte své sebevědomí a hýčkejte si ho

K tomu, abyste se měla ráda je zapotřebí většinou jen málo. Uvědomte si, co je pro vás ideální vzhled/váha, kdy se VY cítíte dobře a sebevědomá a zkuste si tento status udržet. Většinou se jedná o pár kilogramů, které snadno za pár týdnů zhubnete, někdy pomůže trocha make-upu anebo nové věci do šatníku. Dodejte si sebevědomí a udržujte si ho. Hýčkejte si svou sebelásku!

  • jezte pokud možno zdravě (kvalitní suroviny a potraviny jsou základ)

  • dodržujte zdravý životní styl (nekuřte, nepijte příliš alkoholu...)

  • dovolte si sladkosti – nezakazujte si něco, co máte ráda (ale s mírou!)

  • odměňte se – kupte si něco hezkého na sebe

  • pochvalte se, jak vám to sluší

  • udržujte se v kondici (sportujte, choďte hodně pěšky...) 

  • pravidelně kontrolujte svůj zdravotní stav (především tam, kde je nadváha, nebo genetická predispozice nemocí)

  • obklopte se jen lidmi, kteří si vás váží a respektují vás

  • dbejte o sebe (sebepéče je velmi důležitá)


Zdraví je to nejcennější, co máme, intimní zdraví je jeho nedílnou součástí. Dbejte o sebe pomocí intimní kosmetiky Saforelle a zůstaňte dole bez starosti, milé ženy a dívky.