Menstruační kalhotky - revoluční ochrana během vaší periody 

Každá žena za svůj život vyprodukuje až 150 kg odpadu v podobě použitých vložek či tampónů. Krom špatně recyklovatelných jednorázových pomůcek bychom měli přihlédnout také k vlastnímu pohodlí během menstruace.

Opravdu se s klasickou vložkou cítíte komfortně a bezpečně? Leckdy nepříjemný materiál dráždí jemnou pokožku intimních partií a jeho složení je víceméně plné plastů, bělidel a jiných eco unfriendly složek…

Menstruační kalhotky Saforelle

Mestruační kalhotky jsou revoluční alternativní hygienickou pomůckou. Jsou naprosto pohodlné a zaměnitelné s běžným spodním prádlem. Rozdílem je jejich funkčnost. Mají v sobě všitou technologicky dobře propracovanou funkční vrstvenou vložku tenkou pouhé 3mm, která nahrazuje vložku klasickou se savostí 3 běžných vložek či tamponů.

Veškerá krev je tedy odváděna do této spodní, neprosáknutelné části a vy se tak díky tomu můžete i po dobu až 12 hodin cítit úplně v suchu. Antibakteriální úprava zabrání nejen tvorbě bakterií, ale i nepříjemnému zápachu.


Kalhotky vydrží až 100 pracích cyklů, po použití je stačí vymáchat ve studené vodě (trik k odstranění krve) a poté vyprat jako běžné prádlo na 40 stupňů. Během vašeho cyklu si tedy vystačíte pouze se dvěma kousky, pro větší jistotu doporučujeme zakoupit troje či čtvery kalhotky. Záleží jen na vás, jak často budete kalhotky měnit a prát. 

Menstruační kalhotky Saforelle jsou pro ještě větší pohodlí vyrobeny z biobavlny a jsou k dispozici v několika velikostech. Pokud si nejste jistá, zvolte vždy o číslo větší velikost.