Rituál menarche, oslava první menstruace

Menarche je slovo pocházející z řečtiny a jeho překlad je právě "první menstruace". Rituál menarche je dodnes naprostá samozřejmost u některých domorodých kmenů. A věřte, že je co slavit! Menarche, je významný den, který s první menstruační krví otevírá reprodukční cyklus v těle mladé ženy. To, že žena může počít a porodit dítě, to přece opravdu je úctyhodný zázrak přírody.

Rituál menarche neslaví ale pouze možnost mít děti, je to oslava ženství jako takového, dívka se stává ženou a rituál ji dává příležitost si to uvědomit, uložit si tento okamžik do paměti a připravit se na novou životní fázi. Na svůj menstruační cyklus.

O takzvané cykličnosti se píše, trendem se staly takzvané cyklické kalendáře. Menstruace se stala tématem mnoha článků, dokonce se vracejí i rituály (nejen pro dívky, ale i zpětně pro ženy, které neměly možnost si svůj okamžik užít a uvědomit) a rozšiřuje se také výběr menstruačních pomůcek.

Máme nepřeberné množství alternativ k těm konvenčním, jako je například menstruační kalíšek, houba, látkové nebo ekologické vložky... a v neposlední řadě menstruační kalhotky. Právě ty jsou skvělou volbou pro mladé dívky, které nemají zkušeností s manipulací s vložkami a tampóny jsou pro ně nevhodné. V bavlněných kalhotkách Saforelle se bude každá dívka cítit pohodlně a nikdo ani nepozná, že má své dny.