V jakém věku začít se správnou intimní hygienou u dívek?

S intimní hygienou u dívek není potřeba otálet, naopak, doporučujeme začít používat vhodnou kosmetiku a naučit dívku správným návykům intimní hygieny již od útlého věku, zejména s příchodem školky.

Miminko: Péče o genitál holčičky 

Jemným oddálením stydkých pysků při každodenní hygieně a vytřením zažloutlého mázku kouskem gázy nebo buničiny namočené v dětském oleji (bez parfemace!) nebo například heřmánkovém odvaru, zabráníme množení bakterií, tedy vzniku zánětu a také případnému pevnému spojení stydkých pysků (synechiím).

Stejně jako se s péčí staráte o genitál novorozené holčičky, je potřeba zachovávat intimní hygienu ohanbí i ve starším věku dítěte. Nedostatečná hygiena genitálu může vést k diskomfortu nebo dokonce k infekci, proto je potřeba věnovat intimním partiím vhodnou péči. 

Do věku cca dvou let můžete postupovat stejně jako u malých miminek, není potřeba používat speciální kosmetiku, stačí dodržovat hygienu a hlídat, zda holčička má genitál čistý. Nepoužívejte běžné mýdlo, ale speciální dětskou kosmetiku pro miminka, zabráníte tak pálení či podráždění. 

Školka znamená kamarády, ale i bakterie

S příchodem školky se dítě dostává do kolektivu a také do prostředí, kde se může setkat s vícero bakteriemi. Budování imunity u dětí probíhá právě stykem s různými bakteriemi či viry. Po prodělání nemoci dítě získává imunitu. Protože si nepřejeme, aby dítě všechny nemoci prodělalo, tak ho učíme správné hygieně rukou atd. 
 

Právě kolem 2 let přichází ten správný čas, kdy se holčička může začít seznamovat také s intimní hygienou. Pomocí speciální kosmetiky pro dívky na intimní hygienu můžete svou malou princeznu začít učit správné intimní hygieně. Malým dětem samozřejmě pomáhá rodič, ale s příchodem školy by měla mít dívka tento intimní hygienický návyk osvojený.

Vysvětlete své dceři, proč je potřeba věnovat intimní oblasti speciální péči, krom toho mycí gel na intimní hygienu Saforelle Miss může dívka použít k mytí celého těla. 

Pravidla intimní hygieny u děvčat:

  • pravidelná kontrola čistoty genitálu (od miminek po školní věk)
  • správná technika utírání (zepředu dozadu)
  • správná hygiena rukou nejen PO ale i PŘED použitím toalety
  • intimní hygiena s použitím vhodné kosmetiky (od 2 let)


Více informací o produktu www.saforelle.cz/saforelle-miss zakoupit můžete na www.remeda.cz