Velký test menstruačních kalhotek Saforelle

Menstruační kalhotky jsou nová, ekologická a ekonomická alternativa k běžným menstruačním pomůckám. Narozdíl od vložek nebo tamponů, ale nevytváří téměř žádný odpad, protože jedny kalhotky vydrží až 100 pracích cyklů. 

Každá žena za svůj život vyprodukuje až 150 kg odpadu v podobě použitých vložek či tampónů. Krom špatně recyklovatelných jednorázových pomůcek bychom měli přihlédnout také k vlastnímu pohodlí během menstruace.

Kalhotky Saforelle

Jsou vyrobeny z biobavlny a mají 3 mm tenkou všitou vložku, která má savost jako 3 běžné tampony. Kalhotky jsou pohodlné a vypadají jako běžné spodní prádlo. 

Jak se kalhotky se všitou vložkou zrodily?

 

První patentované menstruační kalhotky na světě – tedy kalhotky se všitou savou a nepropustnou vložkou, vznikly v Číně v roce 1988. Od té doby se tento vynález velmi rychle rozšířil a zejména v Číně a Evropě se stal oblíbenou menstruační pomůckou.  

Jsou kalhotky pro každou ženu to pravé ořechové?

 

Co se funkčnosti týče, není pochyb, že vás skvěle ochrání, a to po dobu až 12 hodin, podle intenzity menstruace. Skvěle se hodí také pro mladé dívky, které nově řeší svou menstruaci a díky kalhotkám odpadá pocit studu při nákupu či potřeba výměny vložek. Kalhotky se pohodlně nosí, jsou ekologické a v neposlední řadě velmi ekonomické. Proč tedy nejsou pro každou z nás to pravé?

Proč tedy menstruační kalhotky nejsou součástí každého dámského prádelníku?

 1. Velkou roli hraje počáteční nedůvěra k novému produktu a jeho funkčnosti, a proto si kalhotky ženy kolikrát ani nekoupí.
   
 2. Také pořizovací cena je vyšší (průměrná cena kvalitních kalhotek je 800-1 000kč / Saforelle ultra savé mentstruační kalhotky pořídíte bez akce za 985 kč) a tak obava z nespokojenosti a strach investovat často vítězí. 
   
 3. Dalším faktorem je špatná zkušenost s nekvalitním produktem. Některé kalhotky prostě slibují, ale nefungují... investovat se vyplatí. Levné materiály a "no name" značky, vás opravdu mohou zklamat a tím i odradit. 
   
 4. Obava z krve a manipulace s ručním praním kalhotek může být dalším důvodem, proč je ani nevyzkoušet. 

Velké testování Saforelle

Díky našemu velkému průzkumu jsme zjistili, jaké postavě Saforelle menstruační kalhotky sedí nejlépe a co si na nich ženy chválí, nebo, co by na nich naopak potřebovaly trochu upravit.

Kalhotky Saforelle jsme daly zdarma 12 ženám ve věku od 25 do 48 let a jedné dívce (13 let) a požádaly je, aby kalhotky vyzkoušely přes dva menstruační cykly a napsaly nám pak svou zkušenost a upřímnou recenzi. 

Nejčastější pozitiva od testerek

 
 • funkčnost – opravdu neprotečou

 • příjemný materiál (biobavlna)

 • skvěle sedí, vložka je přesně tam, kde má být 

 • padnou především štíhlé postavě

 • super na sport

 • skvělé na noc a na doma

 • neopírají se (ani po několika vypráních)

 • ekologické řešení

 • ocení je mladé dívky

 • v létě vypadají jako plavky

 

Martina

Hledala jsem pohodlnou a ne-jednorázovou alternativu vložek, kterou bych používala jako pojistku ke kalíšku během silnější menstruace. Kalhotky mě nadchly, nikdy neprotekly, nekrabatí se, na nošení jsou neskutečně komfortní a jednoduše se udržují. Protože se mi osvědčily, začala jsem je používat i samostatně, bez kalíšku.

Adriana

Menstruační kalhotky Saforelle používám hlavně na sportování. Materiál kalhotek je velmi příjemný, pružný, prodyšný, gumičky nestahují a nijak neomezují pohyb. Savost kalhotek je pro mou potřebu sportování naprosto dostačující. Neprotékají, nevytékají bokem, naopak tekutinu ihned vsakují.

Lucka

Tak jsem i já také vyzkoušela kalhotky Saforelle. Nakonec to nebylo vůbec špatné. Ale musím říct, že menstruaci nemám moc silnou, takže jsem ani neměla obavy, že by to kalhotky nezvládly. Rozhodně jsou lepší než vložky.

Kristina

Možná nevýhoda je asi praní, i když v ruce to jde rychle. A pak případné delší sušení, takže bych si určitě pořídila více kusů kalhotek na střídání. Menstruační kalhotky doporučuji pro ty, co hledají při menstruaci pohodlí a pro všechny ženy, které nemají rády "zaváděcí" metody. Za mě děkuji, vložky již nikdy víc!

Hanka

S používáním menstruačních kalhotek jsem dlouho váhala. Ale nakonec jsem neodolala a musím přiznat, že jsem velmi příjemně překvapená. Doporučila bych všem ženám, které uvažují ekologicky a vložky či tampony pro ně znamenají nepohodlí.

Bára 

Menstruaci nenaplánuješ, díky kalhotkám Saforelle to ale nikdo nepozná, ani u moře. Zvládla jsem v nich cestu vlakem do Chorvatska i výlety u moře, akorát jsem neuměla úplně poznat, kdy už je třeba je vyměnit – vůbec jsem necítila žádné vlhko. Bylo by super mít alespoň dvoje, abych je mohla vždycky vystřídat a nečekat až uschnou.
(Testerka 13 let, poznámka redakce).

Jaké obavy sdílely testerky během testování?

 
 • obava z funkčnosti při silné menstruaci

 • obava z nošení venku, nebo do práce bez předchozího vyzkoušení doma

 • obava z větší počáteční investice, při zakoupení více kusů, pro dostatečné pohodlí během menstruace

 • obava z pohodlí u bokového střihu kalhotek pro plnoštíhlou postavu

Petra 

Na spánek a domácí nošení jsou kalhotky vážně super, ale na denní venkovní nošení se obávám nepohodlí, která by mě znervozňovalo. Je to asi jen můj pocit, protože mám bříško a bokový střih Saforelle menstruačních kalhotek mi nedovolil se klasicky pohybovat, jak bych si přála. Kalhotky se totiž při pohybu rolují dolů pod bříško - za boubelky to není úplně vhodný střih... ale doma mi to nevadí. Kdyby byly s vyšším pasem, byla by to nejvíc top věc za poslední roky :)

Kamila

Menstruační kalhotky bych doporučila u méně intenzivní periody. Pokud máte silnější periodu, kalhotky bych používala spíše jako doplněk k tamponům či kalíšku. Gumky na kalhotkách jsou příliš pevné a zařezávají se do kůže. 

Katka

Se silnou menstruací se v nich cítím trochu nesvá, ale na tu slabší mi přijdou ideální a pohodlnější než tampóny.