Žádné vyměňování vložek o přestávce: Menstruační kalhotky jsou skvělou pomůckou pro studentky

Menstruace není pro většinu žen příjemná, je to období, kdy bychom nejraději zůstaly doma v pohodlném oblečení, nebo pod dekou. Zejména první dny menses mohou ženu pořádně potrápit, následuje "červený týden" a my denně řešíme, kde a kdy bude možné si vyměnit vložku či tampon... 

Která z nás by se tomu ráda nevyhla, zejména, když zavzpomínáme na školní léta... Dnes už mají dívky naštěstí na vybranou. Existuje celá řada běžně dostupných hygienických pomůcek, ale také nová, nebo chcete-li nekonvenční, hygienická pomůcka, která si v posledních letech získala tisíce uživatelek. Menstruační kalhotky. Pro nespočet žen na celém světě se menstruace stala méně obtěžující a více přirozenou. Pro dívky školou povinné to znamená konec "trapného" vyměňování vložek i svobodu a pocit jistoty při tělocviku. Kalhotky totiž vydrží až 12 hodin při středně silné menstruaci.

První menstruace zpravidla přichází už kolem 12 let

Menstruace již dávno není tabu a dívky jsou povětšinou informované o tom, co perioda je, kdy přichází a jak se při ní zachovat. Menses se stala tématem mnoha článků a rozšiřuje se také výběr menstruačních pomůcek. 

Přečtěte si článek o tom, jak usnadnit dívce příchod jejího menstruačního cyklu a jak oslavit moment, kdy se z dívky stává žena Jak dívky vnímají první menstruaci a jak jim měsíčky usnadnit?

I přes všechnu informovanost a dostupnost pomůcek s sebou "naše dny" nesou určitý diskomfort v podobě neustálého kupování a vyměňování hygienických pomůcek. To může být nepříjemné zejména pro mladé dívky v pubertě, které se s menstruací teprve seznamují. Ulehčit jim to můžete pořízením menstruačních kalhotek. 

Menstruační kalhotky pro školačky 

Kalhotky vyřeší případné pocity studu nebo možný výsměch od spolužáků, když si dívka musí neustále měnit a kontrolovat vložky či tampony. Vypadají jako klasické kalhotky, ale mají v sobě všitou funkční vložku, která vydrží až 12 hodin nošení při menstruačním krvácení (v závislosti na jeho intenzitě). Někteří výrobci také nabízejí různé druhy kalhotek podle intenzity krvácení (noční kalhotky, kalhotky na sport atd.). Tyto menstruační kalhotky se skvěle hodí pro dívky jako nenápadná a bezstarostná hygienická pomůcka. Už žádná výměna vložek o přestávce, už žádný strach, že vložka proteče, menstruační kalhotky zvládnou celý školní den a hodí se i na tělocvik. Stačí jen vybrat ten správný druh a střih. 

Také je dobré pořídit kalhotky minimálně dvoje – aby se jedny daly vyprat a druhé mohly být nošeny. Péče o kalhotky je snadná a po zaučení to určitě zvládne i sama dívka. Krev je potřeba ručně vyprat ve studené vodě, ale poté lze kalhotky normálně vložit do pračky a vyprat s ostatním prádlem. Není v tom žádná věda. Kalhotky při správném zacházení vydrží až 100 pracích cyklů, vydržet by tedy měly několik let. 

Nová ekologická cesta 

Důležitý je i ekologický aspekt, který díky udržitelným kalhotkám může vybalancovat obrovský celosvětový problém s nemožností recyklace použitých vložek. Jejich světová spotřeba je enormní – každá žena za svůj život vyprodukuje až 150 kg odpadu v podobě použitých vložek či tamponů. Recyklace a likvidace tohoto odpadu je velký problém z pohledu životního prostředí a kalhotky v tomto ohledu přírodě opravdu ulehčují. 

Dívky školačky otestovaly menstruační kalhotky Saforelle

Díky našemu testování, mělo 10 dívek ve věku 11-16 let příležitost zdarma otestovat menstruační kalhotky Saforelle francouzského výrobce intimní kosmetiky a hygienických pomůcek. Kalhotky obsahují biobavlnu a mají spíše bokový střih, který mladým dívkám zpravidla vyhovuje více než vysoký pas. Skvěle sedí, mají savost jako tři běžné tampony, vydrží až 12 hodin menstruace, a tak jsou opravdu vhodnou pomůckou pro začínající periodu.

Dívky kalhotky testovaly po dobu 2 menstruačních cyklů a výsledky jsou velmi úspěšné. Získaly nejvyšší možné hodnocení. Většina z dívek je bez obav nosila jak doma, tak do školy a některé v nich také sportovaly. 

Hana ★★★★★
"Dcerka je z menstruačních kalhotek jedním slovem nadšená! Zaslaná velikost jí skvěle sedí – takže odpovídá dle tabulky."

Eliška ★★★★★
"Dcera byla s vašimi kalhotky spokojenější než s konkurenční značkou. Oznámkovala by je známkou jako ve škole 1,5. Využila je převážně na focení a na doma."

Zuzana ★★★★★
"Dcera Martina 11 let – první perioda jí začala teprve nedávno v září 2022. Dcera s kalhotami byla spokojená hodnocení za 1. A kalhotky nosí hlavně do školy odpadl tím stres s výměnou vložek na školním wc."
 

Přečtete si všechny recenze a testovací článek na portálu pro ženy www.jejizdravi.cz 

Kalhotky lze koupit například online na REMEDA e-shopu.